Odżywianie

Zdrowe żywienie

Żywność, składniki i zdrowie

Teraz wiedząc, że wszystko co jemy i wkładamy do naszego ciała dostarcza energii do tworzenia nowych duplikatów starych komórek, spójrzmy na niektóre składniki typowych produktów spożywczych, którymi ludzie zasilają swoje komórki.

Zwykłe płatki śniadaniowe mogą mieć gwarancję pełnego ziarna, ale przyjrzyj się bliżej, a odkryjesz, że te pełne ziarna dostarczają tylko 1g błonnika. Błonnik jest tym, co utrzymuje nasz metabolizm w ryzach, a niestety wielu Amerykanów nie przestrzega zalecanej ilości.

Marshmallows, które zawierają sztuczne barwniki, zostały powiązane z nadpobudliwością u dzieci. Około 11 gramów syropu kukurydzianego i cukru nadaje tym płatkom wspaniały smak, ale jest odpowiednikiem wrzucenia 3 łyżeczek cukru do kawy.

Fosforan trisodowy jest dodatkiem pochodzącym ze skał fosforanowych i jest również używany do czyszczenia powierzchni zanim ktoś ją pomaluje! Umieszczenie tego typu substancji w naszym ciele dla energii, nie ma nic dziwnego, dlaczego istnieje obfitość problemów zdrowotnych w dzisiejszym nowoczesnym społeczeństwie. Jasne, że są jakieś wzmocnione witaminy i minerały w zbożu, ale zadaj sobie pytanie, czy nie byłoby to bardziej sensowne, aby uzyskać swoje odżywianie prosto ze źródła, a nie z laboratorium?

Obecnie, z wszystkich dzikich roszczeń produktów spożywczych są zdrowe w ten czy inny sposób, to może być trudne zadanie dowiedzieć się, które z nich naprawdę są zdrowe dla Ciebie. Pierwszą rzeczą, którą bym doradził, byłoby spojrzenie na listę składników na etykiecie odżywczej produktu. Lista składników nie powinna wyglądać jak eksperyment naukowy; raczej powinna wyglądać jak przepis.

Powinieneś wiedzieć dokładnie, czym jest każdy składnik; jeśli nie, będziesz witał każdy z możliwych wyników, które składnik może zadać twojemu ciału. Ja osobiście nie zjadłbym fosforanu trisodowego, gdyby był w menu, ale to jest w zasadzie to, co robisz, gdy jesz zwykłe płatki śniadaniowe.

Aby wiedzieć dokładnie, co wkładasz do swojego organizmu, polecam tworzenie diety z prawdziwie naturalnych pokarmów o dużej gęstości odżywczej, takich jak mięso, warzywa, rośliny strączkowe i owoce. Nie ma żadnych ukrytych składników, kiedy jesz tego typu pokarmy.

Składniki w steku i brokułach to stek i brokuły! Spłucz wszystko zimną szklanką wody i nie będzie wątpliwości w twoim umyśle, że jesteś zdrowy. Jesteś tym, co jesz, więc jedz zdrowo i bądź zdrowy!