Trening

Jak zwiekszyć siłę?

Wielu podnoszących ma błędne przekonanie na temat właściwego sposobu treningu siłowego. Sprawdź te wskazówki, jak przeciętny zawodnik może poprawić swoją siłę.

Jestem chory i zmęczony „standardami siłowymi”.

Powód? Wprowadzają one w błąd przeciętnych zawodników, którzy myślą, że nie są „wystarczająco dobrzy” lub „wystarczająco silni”, aby odnieść trwały sukces, jeśli nie osiągną tych liczb.

Sprawiają również, że zawodnicy myślą, że elitarny poziom siły jest jedynym celem, do którego należy dążyć. Zdarza się to najlepszym z nas.

Czym w ogóle jest przeciętny zawodnik?

Nie zrozumcie mnie źle. Nie mam zamiaru pisać artykułu, który mówi, że osiadanie na przeciętności i zdawanie testu pompek w klasie gimnastycznej jest nowym złotym standardem dla twojej sprawności fizycznej. To sprawi, że będziesz chodził wyglądając jak większość Amerykanów, którzy myślą, że są sprawni, ponieważ są powyżej „National Guidelines”.

W mojej książce, jeśli nie rywalizujesz i masz pracę na pełen etat, jesteś przeciętny. Trenujesz rekreacyjnie, dla sprawności i korzyści zdrowotnych jako część zdrowego stylu życia. Wbrew temu, co możesz myśleć, prawdopodobnie podpadasz pod tę kategorię. W rzeczywistości większość ludzi to robi.

Być może jesteś w tym od dłuższego czasu i prawdopodobnie jesteś silniejszy niż 90% ludzi, których spotykasz w codziennym życiu. Ważne jest tylko, aby rozpoznać wszelkie ograniczenia i różnice, które mogą wpłynąć na twój trening, jeśli zostaną zlekceważone.

Jeśli chcesz być w tym na dłuższą metę, z wielkimi ogólnymi możliwościami w i poza salą ćwiczeń i wolny od urazów, powinieneś stosować każdą z poniższych wskazówek w swoim programie, już dziś.