Miłość

Jak stworzyć udany związek?

Najbardziej udane związki oparte są na wzajemnym szacunku i przywiązaniu. Wiele par, które są razem od 20 lat, powie ci, że ich partner jest ich najlepszym przyjacielem. Więź z najlepszym przyjacielem jest twoim najbardziej intymnym związkiem. Mówisz swojemu najlepszemu przyjacielowi o wszystkim. Wyrażasz się otwarcie bez obawy, że zostaniesz osądzony. Prosisz o pomoc i oferujesz pomoc, gdy twój przyjaciel jest w potrzebie. Wiesz, co ta osoba myśli, czuje i ceni. Śmiejecie się razem, płaczecie razem i wspieracie się nawzajem w każdym aspekcie życia. Uczysz się nowych rzeczy, odkrywasz nowe myśli, dzielisz się swoimi uczuciami i rośniesz razem.

Niemożliwe jest posiadanie intymnego związku z kimś, kto zawsze jest zajęty robieniem swoich własnych rzeczy lub robieniem rzeczy, które nie obejmują cię. Równie trudno jest mieć związek z kimś, kto skupia się wyłącznie na pracy, sukcesie lub indywidualnych celach. Komunikacja jest kluczem do przejścia przez te potknięcia i jest największym priorytetem dla związku, aby kwitnąć i rosnąć. Aby wasza dwójka stała się bardziej połączona, musicie być gotowi być autentyczni i szczerzy wobec siebie. Często jesteśmy skłonni powiedzieć naszym najbliższym przyjaciołom, jak się czujemy, ale nie otworzymy się na naszego partnera z obawy przed odrzuceniem.

Co dalej z twoim życiem miłosnym? Dowiedz się tego dzięki psychicznemu czytaniu o miłości.

Kobiety doświadczają emocjonalnej intymności poprzez komunikację werbalną, podczas gdy mężczyźni wyrażają swoje emocje bardziej poprzez działanie i fizyczny dotyk. W większości rozpadów inicjowanych przez kobiety, partnerka opłakuje straty w związku przed odejściem. Mężczyźni jednak idą, myśląc, że wszystko jest w porządku, mimo że istnieje całkowity brak komunikacji i kobieta przestała wyrażać swoje uczucia i potrzeby. Mężczyzna w jej życiu często nie zauważa tego znaku, który pokazuje, że kobieta poddała się i jest gotowa odejść.

Rozmawiałam z niezliczoną ilością mężczyzn, którzy stracili kobietę, którą kochali i nie rozumieli, co się stało. Koleżanka próbowała wyrazić swoje potrzeby, a mężczyzna po prostu nie dostał tego. Zamiast próbować wyjaśnić, co jest nie tak, męski partner często po prostu ignoruje to i myśli, że to odejdzie. Podczas gdy ignorowanie tych ważnych komunikatów sprawia, że odchodzi, konsekwencją jest to, że partnerka również odejdzie.

Czasami dochodzi do sytuacji odwrotnej i to mężczyzna chce, aby jego kobieta mówiła i dzieliła się tym, co myśli i czuje. Zamiast tego, kobieta unika intymności i połączenia i nie otworzy się przed nim. Tego typu kobiety często szukają czegoś, co jest mniej intymne, a bardziej satysfakcjonujące materialnie.

Rozważmy przypadek mężczyzny, który przez większość swojego dorosłego życia skupiał się wyłącznie na swoim bogactwie i karierze. Jest teraz po czterdziestce – samotny – nigdy nie był żonaty – nie ma dzieci. Teraz, kiedy zbudował swój majątek, chce znaleźć kogoś, z kim mógłby dzielić swoje życie. Problem w tym, że nie rozwinął swojej emocjonalnej strony. Był sam przez tak długi czas, że tylko jego opinia się liczy. Nie wie jak być dawcą i współczującym. Ten facet nie spędził żadnego czasu na rozwijaniu swojej duchowej lub emocjonalnej strony, więc jest bardzo zahamowany w tych obszarach. Traktuje swoje związki jak biznes.

Niestety, związki nie są biznesem. Ludzie rosną i zmieniają się. Emocje ulegają wahaniom i nie jest tak łatwo rozwiązać problemy, które powstają z powodu potrzeb emocjonalnych. Doradzałam mu, aby spędził czas na rozwijaniu swojej zdolności do bycia kochającą, współczującą i troskliwą osobą. Musi zmienić swoje priorytety i umieścić intymny związek na szczycie listy. Musi wejść w kontakt z własnymi uczuciami, aby mógł je wyrazić w relacji z kimś innym. Dodatkowo musi być w kontakcie z innymi i zacząć rozumieć ich uczucia i potrzeby. Ucząc się czuć, słuchać, odpowiadać i działać w sposób kochający i dający, może mieć to, czego pragnie.

Wielu ludzi miało złamane serce w przeszłości i nie chcą być otwarci na ten ból ponownie. Nie wpadnij do tej kategorii – nie poddawaj się i nie zamykaj. Jeśli nie jesteś w związku, ale chcesz znaleźć partnera życiowego, bądź kochającą osobą dla swoich dzieci, zwierząt domowych, rodziny, a nawet obcych ludzi. Robiąc to, miłość znajdzie cię i znajdziesz się ze zdrowym partnerem, który jest w stanie stać się twoim najlepszym przyjacielem i najbardziej zaufanym powiernikiem.